Hürriyet Mah Dr. Cemil Bengü Cad. Fidan Sk. No:20 Kağıthane / İst
0212 291 80 01
0532 286 32 11

dış cephe kompozit

 • Dış Cephe Kompozit Kaplama

  Dış Cephe Kompozit Kaplama

  {phocagallery view=category|categoryid=22|limitstart=0|limitcount=0}

  Dış Cephe Kompozit Kaplama

  İleri teknoloji ürünü olarak kabul edilen alüminyum dış cephe kompozit kaplama sistemleri özellikle modern mimaride sıkça tercih edilen kaplama çeşitlerinin başında geliyor.

  Her türlü binada ve yapıda yeni bir görünüm ile beraber modern bir çizgi elde etmeye yardımcı olan dış cephe kompozit kaplama sistemleri binaların hem iç hem de dış cephelerine uygulanabiliyor.

  Bu kaplamalarda hem hafif olması, bol bulunması hem de sağlam yapısı nedeniyle alüminyum malzemeler tercih ediliyor.

  Bu paneller iki tarafı alüminyum levhalar ile kaplanmış içi polietilen dolgulu kompozit şekilde üretiliyor.

  Birçok renk seçeneğine sahip kaplamalara aynı zamanda granit ya da ahşap görünümü de uygulanabiliyor.

  Panel Özellikleri

  Dış cephe kompozit kaplama panelleri son derece sağlam, uzun ömürlü ve rüzgar mukavemeti yüksek olacak şekilde üretiliyor.

  Dış cephe kaplama sistemlerinde kullanılan diğer kaplama malzemelerine göre daha dayanıklı olan kompozit kaplamalar düzgün yüzeyi, darbeye veya kırılmaya karşı dayanıklı yapısından dolayı sıkça tercih ediliyor.

  Kolay işlenebilen ve bakımı ile temizliği kolay olan dış cephe kompozit kaplama malzemeleri sunduğu geniş renk seçeneği ile uygulanan binanın dış cephesini dikkat çekici bir hale getirebiliyor.

  Binanın dış cephesinde uzun ömürlü olacak şekilde üretilen kompozit kaplamalar korozyona ve iklim şartlarına karşı sağlamlığını uzun yıllar boyunca koruyor.

  Cephe Kaplama

  Dış cephe kompozit kaplama binanın ısı yalıtımında önemli bir etki sağlayan kaplama biçimidir.

  Binanın iç cephesinin ısısını koruması için ekstra bir katman görevi göre kaplamalar önemli ölçüde enerji tasarrufu sağlıyor.

  Alüminyum kolay şekillendirilebilir yapısı sayesinde dış cephede istenilen etkinin elde edilmesini ve binanın görsel açıdan da dikkat çekmesini sağlıyor.

  Eski yapıların restorasyonunda da sıkça başvurulan kaplama sistemlerinden birisi olan kompozit kaplama üretim maliyetlerinin düşük olması ve sunduğu avantajlar ile hemen hemen her yere uygulanabiliyor.

  Hafif ve dayanıklı olan kompozit kaplamalar binanın dış cephesinin güneşin yıkıcı ultraviyole ışınlarından etkilenmemesini, yağış ve rüzgar gibi hava şartlarından korunmasını sağlarken aynı zamanda renk ve görünüm seçenekleri ile önemli bir görsellik kazandırıyor.