Hürriyet Mah Dr. Cemil Bengü Cad. Fidan Sk. No:20 Kağıthane / İst
0212 291 80 01
0532 286 32 11

alüminyum profil

 • Alüminyum Doğrama

  Alüminyum Doğrama

  {phocagallery view=category|categoryid=19|limitstart=0|limitcount=0}

  Alüminyum Doğrama

  Alüminyumun her türlü iklim koşuluna oldukça dayanıklı bir malzeme olmasından dolayı, alüminyum pencere ve kapı sistemleri sıkça tercih ediliyor.

  Alüminyum doğrama ilk başta PVC doğramalara göre her ne kadar daha pahalı gibi gözükse de kullanılan malzemenin rutubet almayan, ses geçirmeyen ve paslanmayan yapısı alüminyum doğramayı daha tercih edilir kılıyor.

  Yapısı gereği güneş ışınlarından etkilenmeyen alüminyum doğrama ev ya da ofis için uzun vadeli ve memnuniyet garantili bir çözüm olarak kabul ediliyor.

  Alüminyum, demir ve çelik kadar sağlam bir yapıya sahipken bu malzemelerin yaklaşık olarak üçte biri ağırlığındadır.

  Bu sebepten dolayı doğrama dışında da birçok alanda güvenle kullanılmaktadır.

  Alüminyumun Özellikleri ve Avantajları

  Doğada boksit cevheri olarak bulunan alüminyum dünya kabuğunun %8’ini oluşturur. Dünyada oksijen ve silikondan sonra en bol bulunan malzemedir.

  Alüminyum bol bulunması, dayanıklı ve hafif olması ve paslanmaya karşı dayanıklı olması sebebiyle dünyada özellikle uzay ve havacılık sanayiinde kullanılmıştır.

  Alüminyum doğramanın daha çok tercih edilmesinin ana sebeplerinden birisi de alüminyumun özelliklerinde yatıyor.

  Alüminyum malzeme olarak kolay soğuyan ve ısıyı emen bir metaldir.

  Bu da alüminyum doğrama önemli bir avantajdır. Alüminyum yüzeyler iyi bir ışık ısı yansıtıcıdır. Alüminyumun yüzeyi kolay bir şekilde işlenebilir.

  Bu sayede elektrostatik boyalar ile herhangi bir renkte hazırlanabiliyor ve dekoratif bir görünüm elde edilebiliyor.

  Ayrıca malzemenin düşük yoğunluğu sayesinde tüm ürün ambalajlama, nakliye ve montaj aşamaları diğer yapı malzemelerine göre daha tasarruflu oluyor.

  Alüminyum Doğrama Tercihleri

  Alüminyum doğrama hem dayanıklı hem de dekoratif yönüyle iç ve dış cephelerde kolaylıkla kullanılıyor.

  Alüminyum doğrama parçaları ısı yalıtımının sağlanması için yalıtkan bir profille birbirine bağlanarak oluşturuluyor.

  Alüminyum doğrama iç ve dış bölge arasında herhangi bir geçişe izin vermediği için camlarda terleme ya da buharlaşma meydana gelmiyor.

  Herhangi bir kanserojen madde içermeyen doğramalar tamamen geri dönüştürülebilir olmasından dolayı çevreci bir yapı sistemi olarak kabul ediliyor.

  Sağlam yapıya sahip olan doğramalar sadece kapı ve pencerelerde değil aynı zamanda izolasyonun gerekmediği vitrin ve iç ofis bölmelerinde de kullanılabiliyor.

  Bizlere alüminyum doğrama ve diğer hizmetlerimiz hakkında hizmet almak için bizlere telefon numaramız ile veya iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.